Tag: шести

ЕУ дипломатите го одобрија шестиот пакет санкции против Русија

Дипломатите на Европската Унија најпосле дадоа одобрување за шестиот пакет санкции против Русија, поради инвазијата на Украина.Санкциите вклучуваат делумна забрана на нафтата и го...

„Заедно напред“, слоган на Пендаровски за шестите претседателски избори

Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја.Слоганот на кампањата за...

Џафери ги распиша шестите претседателски избори

Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери вечерва го потпиша решението за  распишување на шестите претседателски избори кои ќе се одржат на 21 април,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот