Tag: шест месеци

Вакцината на Модерна штити најмалку шест месеци

Ново истражување покажува дека заштитата од Ковид-19 со помош на вакцината на Модерна трае најмалку шест месеци.Заштитата се очекува да трае уште подолго, но...

Истражување: Излекуваните пациенти од Ковид-19 се заштитени најмалку шест месеци

– Повеќето пациенти со коронавирус создаваат антитела кои ги штитат од повторно заразување најмалку шест месеци, покажуваат резултатите од најновото истражување, пишува лондонскиот весник...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот