Tag: шест милиони

Преку шест милиони заразени од коронавирус во Индија

Бројот на лица заразени со коронавирус во Индија надмина шест милиони, откако во последните 24 часа беа регистрирани 82.170 нови случаи, соопшти индиското Министерство...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот