Tag: шест починати

Нови 225 случаи со Ковид-19, шест починати, 96 оздравени пациенти

Во последните 24 часа се направени 1.694 тестирања, а регистрирани се 225 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-96, Куманово-8, Штип-7, Прилеп-8, Тетово-15, Струга-3, Велес-5, Битола-8,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот