Tag: широк

ВМРО-ДПМНЕ: Широк опозициски фронт и масовна излезност во вториот круг

ВМРО-ДПМНЕ повикува на широк опозициски фронт и масовна излезност во вториот круг против власта.Коалицијата за „Обнова на Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ на во првиот круг...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот