Tag: шише

Пиењето вода клучно за здравјето, актуелна дилемата дали од шише или...

Пиењето вода е клучен фактор за одржување добро здравје.Водата ја зголемува енергијата на телото, го подобрува варењето на храната, го забрзува метаболизмот, помага при...

На Аљаска најдена порака в шише напишана пред 50 години

На брегот на западна Аљаска, е најдено шише со порака од руски морнар, напишана пред 50 години, а наскоро потоа е пронајден и авторот.Тајлер...

Пронајдена порака в шише од пред 50 години

Риболовец од Австралија на интернет објави порака во шише што ја пронашол на јужниот австралиски брег и за којашто верува дека е стара 50...

Шише за бренди од Титаник продадено на аукција за речиси 88.000...

Сребрено шише за бренди коe му припаѓалo на патник од прва класа на Титаник е продаденo на аукција за 76.000 фунти (88.000 евра).Сопственикот го...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот