Tag: Шишковски

Шишковски се врати во Работнички

Голманот Дамјан Шишковски потпиша едногодишен договор со Работнички, а од денеска му се става на располагање на тренерот Александар Влахо.Шишковски замина од Работнички во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот