Tag: шлаканица

Пропаѓањето на Франција, повод за нападот на Макрон

Во куќата на соучесникот на човекот којшто му удри шлаканица на францускиот претседател Емануел Макрон полицијата пронашла оружје и примероци од книгата на Адплф...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот