Tag: шмит

Средба на претседателот Пендаровски со генералната секретарка на ОБСЕ, Хелга Марија...

Претседателот Стево Пендаровски денеска ја прими Хелга Марија Шмид, генерална секретарка на ОБСЕ.На средбата беше разговарано за севкупната соработка со организацијата, како и за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот