Tag: шозитивен

Макрон позитивен на коронавирусот

Францускиот претседател Емануел Макрон е позитивен на коронавирусот, соопшти Елисејската палата.Според прес-службата на француското претседателство, шефот на државата ќе биде во изолација во следните...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот