Tag: Шпанска премиера

Прв пораз за Реал по враќањето на Зидан

Фудбалерите на Реал Мадрид го претрпеа првиот пораз во шпанската Примера по враќањето на тренерската позиција на Зинедин Зидан.Синоќа на „Местаља“ Валенсија беше подобра...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот