Tag: шпанска Примера

Меси лидер во топ 5 европските лиги во голови од слободен...

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, постигна 20 гола во последните пет сезони директно од слободен удар.Во оваа статистичка категорија, Аргентинецот е на првото место.По...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот