Tag: шпан

Германија „под клуч“, Шпан најавува вакцинација

Во Германија од денеска почна примената на остар карантин, а министерот за здравство Јенс Шпан најави дека вакцинацијата ќе почне следната недела.По вторпат годинава...

Шпан: Германија би можела во декември да почне со вакцикнација

– Германија може во декември да почне со вакцинирање на граѓаните против коронавирусот, соопшти германскиот министер за здравство Јенс Шпан.-Има причина да се биде...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот