Tag: шпекулации

МНР: Шпекулации се објавените информации за употребата на македонскиот јазик во...

Министерството за надворешни работи (МНР) ги отфрла, како што вели, шпекулациите за употребата на македонскиот јазик во рамки на Обединетите нации, според кои наводно...

Спасовски: Да не се шпекулира, во автобусот немало туби со гориво

Шпекулациите во јавноста за туби со бензин, пиротехника и така натаму само штетат на истрагата, не помагаат. Според моите сознанија, коишто ги имам, воопшто...

Јовески: Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата

Македонските власти земаат биолошки материјал од роднините за ДНК анализи. Тезата за тубите е шпекулација, бугарските обвинители работат на истрагата, изјави за БТВ државниот...

Столтенберг: Шпекулациите за промена на граници не помагаат

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, реагираше попладнево на шпекулациите кои произлегоа од наводните нон-пејпери за прекројување на границите на западниот Балкан и порача...

ГОБ „8-ми Септември“: На Јанакиески не му се констатирани телесни повреди

Од ГОБ „8-ми Септември“ попладнево потврдија дека кај нив бил примен поранешниот министер Миле Јанакиески, кој учествувал во инцидент во затворот „Скопје“ во Шутка,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот