Tag: шпионски апарати

„Политико“: Израел поставил шпионски апарати во близина на Белата куќа

Во последните две години поставени се апарати за набљудување во близина на Белата куќа.Апаратите ги постави Израел, изјавија поранешни американски претставници за магазинот „Политико“.Апаратите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот