Tag: шротест

ВМРО-ДПМНЕ на нов протест против поскапувањето на електричната енергија

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи нов протест против поскапувањето на електричната енергија.Како што информираат од политичката партија, протестот ќе започне во 18 часот од Спортскиот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот