Tag: штипската болница

Германската амбасада ѝ донираше ново амбулантно возило на штипската Клиничка болница

Амбасадата на Германија денеска ѝ донираше ново амбулантно возило на Клиничка болница–Штип, која е регионален ковид-центар.Германската амбасадорка Анке Холштајн истакна дека главен акцент на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот