Tag: штипски регион

Во штипскиот регион од КОВИД-19 излекувани 20 лица

Во Штип досега се излекувани вкупно 20 лица од КОВИД-19. Надлежните од Центарот за јавно здравје информираат дека се чекаат и вторите тестови за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот