Tag: Штипско

ВМРО-ДПМНЕ: СДС да престане да тера маркетинг на грбот на земјоделците

ВМРО-ДПМНЕ со соопштение реагира на изјавата на министерот за земјоделство Љупчо Николовски.„Земјоделците очекуваат решавање на нивните проблеми, а не манипулации и лаги од страна...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот