Tag: штипјанец

Штипјанец пронајден починат во стан во Скопје

– Четириест и осумгодишен маж од Штип пронајден е мртов во стан во Скопје каде престојувал.Како што соопшти МВР, вчера во 08.11 часот во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот