Tag: Шумен

Бугарија: Воз излета од шините и експлодира

Најмалку четири лица загинаа денес кога на североистокот на Бугарија товарен воз, кој превезуваше течен гас, излета од шините и експлодира.Повеќе од 20 луѓе...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот