Tag: шумски

Шумски пожар на грчкиот остров Самос

Голем шумски пожар е активен од вчера на грчкиот остров Самос, а противпожарните сили се зајакнуваат со пожарникари и возила од Атина, јави дописничката...

Голем шумски пожар беснее над село Белица бродско

„Од вчера попладне активен е голем шумски пожар над село Белица бродско. Од огнената стихија зафатена е борова шума и поради тешко пристапниот терен,...

Локализиран шумскиот пожар на Осогово

Локализиран и целосно е ставен под контрола пожарот што вчера попладне избувна во подножјето на Осоговските Планини во близина на кочанските села Бели и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот