Tag: Шупли Камен

Момче се удави во Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен

„Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен“, потврди кумановската полиција.Според првичните информации на СВР Куманово, момчето...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот