Tag: шуц

Спасовски – Шуц: Силна поддршка од Германија за европските перспективи на...

Германија целосно го поддржува членството на Република Северна Македонија во ЕУ и во тие рамки и скорешното отворање преговори со нашата држава, соопшти директорката...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот