Tag: Шчербак

Зоран Заев се сретна со рускиот амбасадор во Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево имаше средба со амбасадорот на Руската Федерација во Македонија, Олег Шчербак.На средбата се разговарало за потребата од брза...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот