Tag: Џабир Дерала

Во Теарце уапсени две лица за поткупување гласачи

Во Теарце се уапсени две лица поради основано сомнение дека вршеле изборни притисоци и поткуп на гласачи во пресрет на утрешното прегласување во избирачкото...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот