Tag: Џавид

Џавид: Омикрон се шири со исклучителна брзина

Новиот сој на коронавирусот Омикрон се шири со исклучителна брзина, така што луѓето треба да добијат дополнителна доза од вакцината бидејќи двојно вакцинираните лица...

Џавид: Британија преминува од штедење кон инвестиции

Британскиот министер за финансии Саџид Џавид денеска изјави дека земјата ја заврши деценијата на штедење и се фокусира на инвестирање во раст и покрај...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот