Tag: Џампаоло Поцо

Сопственикот на Удинезе: Бундеслигата започна на најлош можен начин

Сопственикот на Удинезе, Џампаоло Поцо, го сподели своето мислење за продолжување на сезоната во германскиот шампионат по паузата поради пандемијата на коронавирус.По рестартирањето, се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот