Tag: џенерал електрик

Џенерал електрик укинува уште над 10.000 работни места во авијацијата

– Џенерал електрик (General Electric – GE) доцна синоќа соопшти дека затвора дополнителни 10.000 работни места во одделот за авијација.Американскиот концерн како причина за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот