Tag: Џефри Епстајн

На жртвите на мултимилионерот Епстајн исплатени 121 милион долари

Фондот за отштета на жртвите на сексуалното злоставување на њујоршкиот банкар, мултимилионерот Џефри Епстајн, соопшти денеска дека ја завршил работата исплатувајќи отштета за 150...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот