Tag: џејмс

Следниот Џејмс Бонд може да биде црнец, ама нема да е...

„Наредниот глумец во улогата на Џејмс Бонд може да биде „од која било боја“, но сигурно нема да е жена.Ова за списанието „Варајети“ го...

Њу Орлеанс без решение за Дејвис и Џејмс

Лос Анџелес лејкерс ноќеска го совлада Њу Орлеанс со 114:110.Домаќините не успеаја да ги сопрат Ентони Дејвис кој постигна 41 поен и Леброн Џејмс...

Џејмс Греј ќе снима филм за „младиот Доналд Трамп“

„Американскиот режисер Џејмс Греј најави дека ќе снима филм за животот од младоста на претседателот на САД, Доналд Трамп.Филмот, чиј работен наслов е „Armageddon...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот