Tag: Џибути

САД загрижени: Кина гради нова воена база во Африка

Кина сака да отвори поморска база на африканското крајбрежје на Атлантикот, тврди американскиот генерал Стивен Таунзенд, командант на Американско-африканска команда. „Кина веќе контактирала со земјите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот