Tag: Џифони

Основачот на фестивалот „Џифони експериенс“, Клаудио Губитози, ќе ја раскаже својата...

На програмата на 8. издание на Џифони Македонија меѓународен филмски фестивал денеска ќе се одржи мастер-клас на Клаудио Губитози, основач на „Џифони Експиренс“, кој...

Филмскиот фестивал „Џифони патува“ утре и задутре во Кичево

Во Центарот за култура „Кочо Рацин” во Кичево со почеток од 10 часот утре и задутре ќе се одржи Филмскиот фестивал за млади „Џифони...

„Џифони“ патува во Берово

Фестивалот за млади „Џифони Македонија“ годинава ќе има свој „патувачки дел“. На 21 и 22 април младите беровчани, во рамки на фестивалот, ќе гледаат...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот