Tag: Џи Јинпинг

На плоштадот Тиананмен: Одбележана стогодишнината од Комунистичката партија на Кина

„Кинескиот народ никогаш нема да дозволи странски сили да го угнетуваат или злоставуваат“ , рече претседателот Џи Јинпинг по повод прославата на стогодишнината на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот