Tag: џолев

Џолев: Во брзо време ќе има оценка на обвинението за организаторите...

„Оценката на обвинителниот акт за организаторите на настаните од 27 април ќе се случи во брзо време“, изјави денеска претседателот на Основниот кривичен суд...

Џолев: Судот досега нема добиено никакво барање за аболиција

Судот досега нема добиено никакво барање за аболиција, ниту од обвинет, ниту од осудено лице, изјави денеска на брифинг со новинари претседателот на Кривичниот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот