Tag: Џонлиќ

Малиот Мурињо доаѓа од Босна

Един Џонлиќ, со потекло од Босна и Херцеговина, го привлече вниманието на фудбалската јавност така што стана најмладиот тренер во Европа со А лиценца....

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот