Tag: џонсон и џонсон

Компанијата „Џонсон & Џонсон“ уверува дека нејзината вакцина е ефикасна против...

Американската фармацевтска компанија „Џонсон & Џонсон“ уверува дека една доза од нејзината вакцина против Ковид-19, исто така, е ефикасна против делта вирусот, со имунолошки...

Канада го редуцира вакцинирањето со „Џонсон и Џонсон“

Научниот комитет, што ја советува канадската Влада за вакцини против коронавирусот, препорача вакцината на Џонсон и Џонсон да се користи кај лица над 30...

Ла Стампа: ЕУ нема да набавува „Џонсон и Џонсон“ и „Астра...

Европската комисија одлучи да не ги обновува договорите за набавка на вакцини против Ковид-19 со „Џонсон и Џонсон“ и со „Астра Зенека“, објави денеска...

Џонсон и Џонсон побараа дозвола за итна употреба на вакцината

Фармацевтската компанија „Џонсон и Џонсон“ побара од Американската агенција за храна и лекови (ФДА) да ја одобри за итна употреба нејзината вакцина од една...

„Џонсон и Џонсон“ го прекина клиничкото испитување на потенцијална вакцина против...

Американската компанија Џонсон и Џонсон привремено го прекина клиничкото испитување на потенцијална вакцина против новиот коронавиру поради необјаснета болест на учесник во студијата, објави...

„Џонсон и Џонсон“ прекинува со продажба на бебешка пудра со талк

Американската корпорација Џонсон и Џонсон (Johnson&Johnson) најави дека ќе престанат со продажба на пудра за бебиња што содржи талк во САД и Канада. Тие...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот