Tag: „Џонсон & Џонсон“

ЕУ до крајот на 2021 година добива 200 милиони вакцини „Џонсон...

Американската фармацевтска компанија „Џонсон & Џонсон“ почна да ја доставува својата вакцина против коронавирус во земјите од Европската унија.Портпаролот на компанијата изјави дека целта...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот