Tag: џон рајли

Почина глумецот Џон Рајли

Глумецот Џон Рајли, можеби најпознат по своите улоги во сапунските ТВ-серии, почина на 84-годишна возраст. Тажната вест ја соопшти неговата ќерка Кејтлин на Инстаграм.Причината...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот