Tag: Џон Траволта

Џон Траволта потсети на мјузиклот „Треска на саботната вечер“

Џон Траволта на Инстаграм ги поздрави обожавателите на мјузиклот „Треска на саботната вечер“ (1977) по повод–16-милионитиот примерок од филмската музика продаден во САД.Главниот актер...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот