Tag: џорџ робертсон

Могерини: Договорот од Преспа е пример за други нерешени спорови во...

Поранешниот висок претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини од Форумот во Охрид посочи дека Договорот од Преспа, во чие постигнување...

Поранешниот генерален секретар на НАТО Џорџ Робертсон во Скопје

Делегација од истакнати дипломати, предводена од поранешниот генерален секретар на НАТО Џорџ Робертсон, денеска ќе престојува во Скопје.Делегацијата ќе биде примена од премиерот Зоран...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот