Tag: 1 мај

1 Мај неработен за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на РМ („Службен весник на РМ“ бр.21/98 и 18/07), 1 Мај 2022 година...

Од 1 мај во Германија се укинува карантинот

Во Германија од 1 мај заразените со Ковид-19 нема да одат во изолација.Карантинот ќе биде само на доброволна основа, изјави министерот за здравство Карл...

1 Мај неработен за сите граѓани

Денот на трудот 1 Мај 2018 година (вторник) е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.Министерството...

Заев: Овој 1 мај е ден на нашата верба во живот...

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во свое име и во име на Социјалдемократскиот сојуз на граѓаните на Република Македонија им го честита 1 Мај...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот