Tag: „10 дена Крушевска Република“

Владата го одобри договорот за набавка на руските вакцини

Владата вчера ме овласти да го потпишам договорот за набавка на вакцини од Русија.Имавме затворена седница. Договорот е практично по истиот принцип како што...

САД воведуваат задолжителен тест за Ковид-19 за сите патници од Британија

Од понеделник, американските власти ќе бараат сите патници кои пристигнуваат од Велика Британија да покажат негативен тест за Ковид-19, направен не повеќе од 72...

Премиерот Заев на состанокот на Светскиот економски форум во Женева

Премиерот Зоран Заев денеска и утре ќе присуствува на состанокот на Светскиот економски форум во Женева на тема „Стратешки дијалог на Западен Балкан“.Како што...

Завршува манифестацијата „10 дена Крушевска Република“

Со спуштање на знамето на Крушевската Република на Гумење, вечерва во Крушево ќе бидат затворени Научнокултурните средби „10 десет дена Крушевска Република“.На завршницата на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот