Tag: 100. гол

Јубилеен 100. гол за Варди во Премиер лигата

Напаѓачот на Лестер, Џејми Варди, постигна гол против Кристал Палас во 77. минута од денешниот натпреварот од 33. коло од шампионатот на Англија.Средбата се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот