Tag: 100 илјади

Во Бугарија над 100 илјади заразени со коронавирус

– Во Бугарија, во последните 24 часа се потврдени 3.519 нови случаи на коронавирус, а 152 лица починаа, се наведува на владината веб-страница за...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот