Tag: 102 милиони лица

Бројот на заразени од Ковид-19 во светот надмина 102 милиони лица

– Бројот на заразени од Ковид-19 денеска надмина 102 милиони лица, според податоците на интернет страницата Ворлдметерс.Во моментот, од избувнувањето на пандемијата, во светот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот