Tag: 104 оздравени

Нови 317 случаи со Ковид-19, четворица починати, 104 оздравени пациенти

– Во последните 24 часа се направени 1.990 тестирања, а регистрирани се 317 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-182, Куманово-12, Дебар-3, Штип-13, Прилеп-5, Тетово-8,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот