Tag: 110 цивили

ОН: Најмалку 110 цивили масакрирани во напад во североисточна Нигерија

Инцидентот е најбруталниот директен напад врз невини цивили годинава, рече Калон.Обединетите нации денеска соопштија дека најмалку 110 цивили се убиени викендов во „брутален“ напад...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот