Tag: 116 години

Делчево одбележува 116 години од смртта на великанот и патрон на...

Со пригодна свеченост организирана од општина Делчево и Културно уметничкото друштво „Гоце Делчев“, денеска по повод 116-годишнината од смртта на великанот Гоце Делчев се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот