Tag: 118 милиони луѓе

Повеќе од 118 милиони луѓе ширум светот досега се заразиле со...

– Повеќе од 118 милиони луѓе во светот досега се заразиле со коронавирусот, покажуваат податоците на веб-страницата „Ворлдометар“.Само вчера, бројот на случаи во светот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот